23 години по-късно…Роналдиньо плаче насред Англия! (ВИДЕО)

Гласувайте за статията

Роанлдиньо закопа Бразилия

В чаканата с най-голям интерес контрола тази вечер, Англия победи Бразилия на „Уембли“ с 2:1. Това бе завръщане за звездата Роналдиньо в отбора на „кариоките“, но за негово съжаление той се представи повече от посредствено.

Срещата започна равностойно. Още в началото Уейн Рууни стреля над вратата, след като засече с глава центриране от ъглов удар. Само 9 минути по-късно обаче „Селесао“ получи дузпа за игра с ръка на Джак Уилшър в наказателното поле. И тук дойде кошмарният миг на Роналдиньо. Той изпълни зле дузпата, а вратарят Джо Харт не само я отрази, но се справи с опита на бразилеца за добавка. Този пропуск сякаш подейства мобилизиращо на домакините и само няколко минути след това Дани Уелбек направи пропуск от добра позиция. В 26-та мин. Уилшър изведе Уолкът, вратарят Жулио Сезар спаси, но топката попадна в Уейн Рууни, който на опразнената врата нямаше проблеми да открие резултата. До края на полувремето последва пропуск на Неймар, за да може Англия да се оттегли на почивка с преднина от един гол.

Роналдиньо разочарова в Англия - Бразилия (2:1)

Роналдиньо разочарова в Англия – Бразилия (2:1)

След почивката Бразилия натисна и стигна до изравнителен гол още в 48-та минута. Гари Кейхил сгреши фатално, не успявайки да изнесе топката, и Фред с прецизен удар от границата на наказателното после не остави шанс на Харт. Още в следващата атака Фред можеше да стане абсолютен герой за своя тим, но този път изстрелът му закачи горната греда. Така се стигна до 60-та мин. на срещата, когато резервата Франк Лампард отбеляза победния гол за „Трите лъва“.

Англия победи Бразилия с 2:1 след 23 години без успех срещу този отбор. Роналдиньо обаче разочарова при завръщането си и бе заменен още на полувремето.

sz?lj hozz?: England vs Brazil 2:1 GOALS HIGHLIGHTS